Поиск ответов на кроссворды и сканворды

Ответ на вопрос "Грузинский самогон ", 4 (четыре) буквы:
чача

Альтернативные вопросы в кроссвордах для слова чача

Определение слова чача в словарях

Википедия Значение слова в словаре Википедия
Чача : Чача — грузинский крепкий спиртной напиток. Чача — река в Холмогорском районе Архангельской области, правый приток реки Емца. Чача — река в Приморском районе Архангельской области, правый приток реки Зимняя Золотица . «Чача» — одно из имён, под которым ...

Толковый словарь живого великорусского языка, Даль Владимир Значение слова в словаре Толковый словарь живого великорусского языка, Даль Владимир
чачка м. камч. тятя, тятька, отец, бачка.

Примеры употребления слова чача в литературе.

Спомни си, че Мак отдавна не се е усмихвал със знаменитата си ослепителна усмивка, че отдавна не е пял планинските си песни и че очите му са изгубили предишната ласкавост и добродушно ехидство, станали са твърди, като че ли стъклени, като че ли това вече не е Максим, а ротмистър Чачу.

Ротмистър Чачу изведнъж се изправи, приближи се плътно до Максим и изсъска в лицето му отдолу нагоре: - Как стоиш, кандидат?

Грамену не успели еще вывести, а адъютант уже с облегчением складывал бумаги в папку, бригадир затеял со штатским разговор о порядке чинопроизводства, а ротмистр Чачу подошел к Панди и Максиму и приказал им идти.

Грамену не успели еще вывести, а адьютант уже с облегчением складывал бумаги в папку, бригадир затеял со штатским разговор о порядке чинопроизводства, а ротмистр Чачу подошел к Панди и Максиму и приказал им идти.

Отзад оставаха прекършени храсти и кървава следа, и миризма, а пътищата отдавна вече са блокирани, кучетата късат каишките си, ротмистър Чачу с пистолет в ръка, грачейки команди, тромаво тича по асфалта, прескача канавката и пръв нахлува в гората.

Както винаги преди операция господин бригадирът, съпроводен от господин ротмистъра Чачу, мълчаливо мина пред строя, оглеждайки всеки легионер.

Источник: библиотека Максима Мошкова